Večer irské kultury | Oslava svátku sv. Patrika

V průběhu večera vystoupí skupina Conamara Chaos s tanečníkem Andrejem Mikulkou, zazní ukázky irské literatury. Pořádá Kabinet irských studií, ÚALK FFUK.

Jádro kapely Conamara Chaos tvoří muzikanti, kteří mají s žánrem dlouholeté zkušenosti z kapel, jako byly Dún an Doras či Marw, a patří ke špičce tohoto žánru u nás. Repertoár skupiny tvoří z velké části autorské instrumentální skladby flétnisty Radvana Markuse, lektora UK v Praze a překladatele z irštiny. Výraznou pěveckou osobností kapely je zpívající kontrabasistka Svatka Hlávková Štěpánková (spolupráce s Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou aj.). Na housle hraje Jana Markusová, na kytaru Martin Jankovec a na bodhrán bubnuje Ladislav Veselý.

Andrej Mikulka: tanečník, herec a performer, choreograf a taneční pedagog s nezaměnitelným stylem, smyslem pro rytmus a muzikalitu. Jako „lead dancer“ v irských produkcích Ragús a Irish Harp Orchestra Tour se představil na scénách v Irsku, Německu, Portugalsku, Itálii a Francii. Se svým projektem Dance in Pulse vyprodukoval dvě autorská tanečně-divadelní představení Impulses a Hra. V současnosti působí jako tanečník a choreograf v Divadle na Fidlovačce a na Nové scéně divadla JKT v Plzni.

Podrobnosti události

Začátek události
17th March 2023 19:30 - 22:00
Místo konání
Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1
Webové stránky
https://www.kampushybernska.cz/2023/02/02/vecer-irske-kultury/
Typ události
Concert, Readings, Social events
Úvod > Kalendář událostí > Concert > Večer irské kultury | Oslava svátku sv. Patrika