Nejnovější číslo časopisu PLAV: měsíčník pro světovou literaturu nazvané “England Your England?” se zaměřuje na fenomén brexlitu, tedy literární reflexe odchodu Spojeného království z Evropské unie. Autory koncepce čísla jsou Ondřej Vinš a Hana Pavelková. Překlady přispěli do čísla i další studenti a absolventi ÚALK, např. Ondřej Polák a Martin Světlík.

Číslo zahrnuje úryvky z románů skotské spisovatelky Ali Smith a anglického prozaika Jonathana Coea, písňové texty Amandy Palmer, irské komediální skupiny Foil Arms and Hog a anglického kabaretu Fascinating Aïda, a scénář, jehož autorkou je Clare Dwyer Hogg.

Úvod > DALC News > Nejnovější číslo časopisu PLAV o brexitové literatuře připravili studenti a absolventi ÚALK